SZÉP Kártya
Ebben a fejezetben a SZÉP Kártyás fizetési megoldások leírását találja.
Egyszeri fizetést a következő fizetési módokkal is igénybe lehet venni (ezekről a dokumentáció megfelelő részében olvashat további információkat):
- bankkártya, mobiltárca
- online áruhitel
- átutalás
SZÉP Kártyás fizetésnél kizárólag azonnali terhelés érhető el, a bankkártyás vásárlásnál elérhető kétlépcsős fizetésre (és későbbi terhelésre) itt nincs lehetőség.
A SZÉP Kártya egy munkáltatók által nyújtott fizetésen kívüli juttatás (más néven cafeteria). Sajátossága, hogy a bankkártyával ellentétben nem csak egy, hanem egyszerre több alszámlához (úgynevezett zsebhez) is kapcsolódik. Ezért a vásárlás során az összegen túl a megfelelő alszámla azonosítóját is át kell adni. A SZÉP Kártyák jellemzően a következő alszámlákhoz kapcsolódnak:
- vendéglátás alszámla
- szálláshely alszámla
- rekreáció alszámla (szabadidő)
2023. január 9-től a SZÉP Kártyához tartozó alszámlák (zsebek) összevonásra kerültek a szálláshely alszámla alatt. A határozat értelmében minden SZÉP Kártyás fizetés a szálláshely alszámlából kerül levonásra. Ennek értelmében a fizetési szolgáltatók jelenleg minden SZÉP Kártyás terhelést a szálláshely alszámlára irányítanak át. Ennek ellenére a SZÉP Kártyás tranzakciók indításában nem történt technikai változás, így ezek indításához továbbra is meg kell adni egy alszámla-azonosítót.
Rendszerünk jelenleg mindhárom elérhető SZÉP Kártya kibocsátó megoldását támogatja:
- K&H Bank
- MBH Bank
- OTP Bank
Fontos, hogy a fizetésre használt alszámla (zseb) azonosítóját minden esetben a tranzakció inicializálása során kell átadni, azonban ennek pontos menete mindegyik kártyakibocsátó esetében eltérő. Ezeket a különbségeket a Tranzakció inicializálása (
Init
) fejezetben tárgyaljuk részletesen.A SZÉP Kártyához kapcsolódó alszámlákat a fizetési szolgáltatóval kötött szerződés keretében igényelheti a kereskedő, azok nem érhetőek el alapértelmezetten.
Last modified 2mo ago